Samsung galaxy s5 wymiana szybki aparatu

Twój Samsung przestał robić wyraźne zdjęcia? A może upadł Ci niefortunnie w ten sposób, iż uszkodziłeś szybkę w aparacie? Napraw to uszkodzenie samodzielnie w domu i oszczędź nawet do 150 zł! Jeżeli nie czujesz się na siłach i naprawa przekracza twoje umiejętności zgłoś się do nas a my naprawimy to dla Ciebie.

Po czym poznać, że mamy do czynienia z uszkodzeniem szybki aparatu?

Uszkodzenie szybki aparatu w telefonie Samsung Galaxy S5 najczęściej jest widoczne już gołym okiem. Do rozpoznania tej usterki nie potrzeba nam żadnych specjalistycznych narzędzi ani oprogramowania. W sposób typowo wzrokowy możemy stwierdzić, czy występują na niej rysy, zmatowienie lub też, czy uległa ona pęknięciu. Objawy tego typu uszkodzenia dostrzeżemy natychmiastowo w momencie, gdy po zrobieniu zdjęcia okaże się ono zamazane i nieczytelne. Co wtedy zrobić? Poniżej przedstawimy w kilku prostych krokach jak zaoszczędzić i samodzielnie dokonać wymiany szybki w Samsungu!

Wymiana szybki w aparacie domowym sposobem – krok po kroku

  1. Kupić szybkę do aparatu Samsung Galaxy S5

W naszej ofercie posiadamy 2 rodzaje szybek do Samsung S5

  1. Zdjąć tylną klapę

Standardowo zdejmujemy tylną klapę jak w przypadku aplikacji karty sim bądź wymjęcia baterii. Nie potrzebujemy do tego żadnych narzędzi. Wysarczy podważyć klapklę paznokciem.

  1. Oderwać plastikową obudowę szkiełka

Ostrym przedmiotem, na przykład pencetą lub skalpelem, delikatnie oddzielić plastikową ramkę okalającą szkiełko od obudowy telefonu.

W naszej ofeecie znajdziesz narzędzia potrzbne do tej operacji:

  1. Demontaż uszkodzonego szkiełka

Pęsetą delikatnie usunąć uszkodzone szkło. Uważać przy tym, aby nie uszkodzić obiektywu aparatu ani innych elementów telefonu. W żadnym przypadku nie używać namagnesowaych wkrętaków gdyż kamera jest bardzo wrażliwa na pole magnetyczne i można ją bardzo łatwo uszkodzić.

  1. Montaż nowej szybki

Na dokładnie oczyszczone miejsce delikatnie przyklejamy nową szybkę. Należy pamiętać o jej równomiernym dociśnięciu na całej powierzchni, aby nie dostały się pod szybkę pęcherzyki powietrza. Na koniec zdejmujemy z szybki folię ochronną oraz przyklejamy dokoła nową ramkę.

Wymiana szybki aparatu w Samsung Galaxy S5 film instruktażowy

[Głosów:1    Średnia:5/5]