Wymiana gniazda USB Samsung Galaxy Tab 4 – krok po kroku

ZŁĄCZE USB TAŚMA SAMSUNG GALAXY TAB 4 SM-T530 T535Gniazdo USB w Samsungu Galaxy Tab 4 może ulec uszkodzeniu, czego skutkiem będzie brak możliwości naładowania urządzenia. Nie wspominając już o przesyłaniu danych za pomocą kabla. Wymiana gniazda USB Samsung Galaxy Tab 4 jest stosunkowo prosta, aczkolwiek wymaga pewnych umiejętności manualnych i wyczucia. 

Co będzie potrzebne do naprawy? 

Przed naprawą warto zaopatrzyć się w nylonowy otwierak serwisowy oraz śrubokręt krzyżak. Warto zadbać także o dobre oświetlenie. Nie należy zapomnieć o zakupieniu sprawnego złącza USB, przeznaczonego konkretnie do Samsunga Galaxy Tab 4. 

Naprawa krok po kroku:

  • Otwórz tylną pokrywę tabletu. W tym celu użyj otwieraka serwisowego. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych wyszczerbień obudowy. Otwierak wsuń w szczelinę pomiędzy przednim, a tylnym panelem tabletu. W pewnym momencie tylna pokrywa odskoczy, ukazując jego wnętrze. 
  • Przyjrzyj się uważnie. Na pewno dostrzeżesz zieloną taśmę, która będzie zakrywać złącza 3 czarnych pasków. Ostrożnie zdejmij tę taśmę.
  • Następnie użyj otwieraka, aby podważyć odkrytą przed chwilą niewielką klapkę podtrzymującą. 
  • Użyj śrubokręta krzyżaka, aby delikatnie odkręcić cztery śruby 3.2 mm. 
  • Pod spodem znajduje się coś na kształt zakładki. Aby ją usunąć musisz ponownie sięgnąć po otwierak. Bardzo powoli i precyzyjnie należy wyjąć widoczną oryginalną zakładkę. W tym celu podważ ją z każdej strony. Gdy to zrobisz, podnieś zakładkę do góry wyjmij ją z zajmowanego gniazda. 
  • W końcu Twoim oczom ukaże się port ładowania. Prawdopodobnie będziesz musiał użyć nieco siły, ponieważ port jest przymocowany za pomocą kleju. Pamiętaj, aby wszystkie czynności wykonywać powoli, aby nie uszkodzić żadnych elementów wewnątrz tabletu. 
  • Po usunięciu uszkodzonego portu, na jego miejsce zamontuj jego nową wersję. Podłącz go tak samo, jak był zamontowany uszkodzony port. 
  • Następnie powtórz wcześniejsze kroki w odwrotnej kolejności. 
 • Jeżeli wszystko poszło sprawnie, port powinien poprawnie funkcjonować. 

Zawsze możesz zlecić wymianę w serwisie 

Wymiana gniazda USB w Samsung Galaxy Tab 4 może także zostać zlecona w serwisie. Jest to zalecana opcja dla osób, które nie czują się na tyle pewne swoich umiejętności, aby dokonać wymiany samodzielnie. 

Film instruktażowy jak wymienić gniazdo ładowania samsung galaxy Tab 4.

Zapraszamy do naszego sklepu gdzie można kupić gniazdo ładownia, zestaw naprawczy bądź skorzystać z naszej usługi serwisowej.

Gniazdo ładowania Samsung

Galaxy TAB 4

14,90 zł

 - gniazdo ładowania Samsung Galaxy TAB 4

Gniazdo ładowania Samsung

Galaxy TAB 4 Zestwa Naprawczy

33,80 zł 29,90

 - gniazdo ładowania Samsung Galaxy TAB 4

- profesjonalny otwierak do tabletów iSesamo

W zestawie taniej
[Głosów: 2   Average: 5/5]